Ranking TOP3 - najlepsze zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat

Dzieci w wieku 5-6 lat, mimo że nadal wydają się być bardzo małe, są już coraz bardziej świadome swoich umiejętności i zainteresowań. Ten moment, na chwilę przed pójściem do szkoły to czas, kiedy dzieci uwielbiają bawić się w dom, tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje z klocków, ale i rozwijać swoje zdolności manualne. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo zabawek, które są odpowiedzią na te potrzeby. Poniższy ranking zabawek dla 5-6 latków to przykłady, które z pewnością będą udanymi prezentami dla naszych pociech.

Nr 3. Smoby Fabryka Czekolady Super Chef + Książeczka z Przepisami

To przykład kreatywnej zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat stworzony z myślą o wszystkich tych dzieciach, które lubią pomagać dorosłym w kuchni, a przy okazji tworzyć wyjątkowe smakołyki. Przy pomocy tej zabawki można samodzielnie stworzyć lizaki i czekoladki. Do produktu dołączona jest również obrazkowa książeczka z przepisami. Taka zabawka dla 5-letniej dziewczynki czy chłopca może być początkiem wspaniałej przygody z gotowaniem, a przy okazji sposobem na wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny.

Nr 2 SMALL FOOT Apteczka Lekarska dla Dzieci

Zabawki dla dzieci w wieku 5 lat powinny wspierać ich rozwój. W tym czasie dzieci zadają wiele pytań, na które dorosłym niejednokrotnie trudno jest udzielić odpowiedzi. Zabawka w formie apteczki pomoże dzieciom w zrozumieniu wielu trudnych tematów, jakimi są dotykające nas wszystkich choroby i dolegliwości. Może być to również pierwszy krok do powstania nowych zainteresowań. Taka zabawka dla chłopca w wieku 5 lat to również okazja do mile spędzonego czasu. Co więcej, pięknie wykonana zabawka, składająca się z wielu elementów, pomaga w rozpoznawaniu kształtów i kolorów oraz nazywaniu przedmiotów, z którymi dziecko może spotkać się podczas wizyty w gabinecie lekarskim. To doskonały pomysł na prezent dla dziecka, które dotychczas obawiało się wizyty u lekarza. Taka zabawka dla 6-latka spowoduje, że dziecko chętniej odwiedzi lekarza i samo badanie nie będzie już wzbudzało w nim dotychczasowego lęku

Nr 1 SMALL FOOT Nici i Koraliki do nawlekania dla dzieci

W rankingu najlepszych zabawek dla dzieci w wieku 5-6 lat pierwsze miejsce zajmuje zestaw koralików do nawlekania. Na pierwszy rzut oka może być to niezbyt oczywisty wybór, jednak po głębszym zastanowieniu, jest to niemal idealna zabawka dla chłopców i dziewczynek w wieku 5-6 lat. Ten konkretny zestaw firmy Small Foot wyróżnia różnorodność kształtów, mnogość elementów, głębokie, wyraziste kolory i piękne opakowanie. To jednak niejedyne zalety zestawów koralików, które możemy znaleźć w wielu odsłonach. Zabawa w nawlekanie ma istotny wpływ na rozwój manualny małego dziecka. Kilkulatek musi skupić całą uwagę, by przewlec koralik przez nitkę lub sznureczek. Jest to również doskonała okazja do nauki kreatywności. W tym konkretnym zestawie dostępne są koraliki oznaczone różnymi kształtami, literkami czy teksturami, dzieci w wieku 5-6 lat mają więc okazję do nauki podejmowania decyzji. Nawlekanie z pewnością zajmie im niemal całe popołudnie, a może nawet stanie się stałym sposobem wspólnego spędzania czasu całej rodziny w zimowe wieczory.